Inauguracja Ligi Klubów Śląskich

25 lutego w Dąbrowie Górniczej zawodnicy z rocznika 2010 otwarli sezon zawodów pływackich Ligi Klubów Śląskich. Wśród prawie 300 pływaków z województwa Śląskiego do rywalizacji stanęło 23 uczniów klasy 4 a i 5 a.

Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach sztafetowych: 8x50m stylem dowolnym – sztafeta mieszana i 4x50m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców; oraz w trzech konkurencjach indywidualnych: 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym.

Nasi reprezentanci dwukrotnie stanęli na trzecim stopniu podium – w sztafecie mieszanej 8x50m stylem dowolnym w składzie Gazda Laura, Witulski Piotr, Moj Karolina, Rubiś Jakub, Pieloch Oliwia, Urban Bruno, Ogórek Zofia i Sielski Jan, oraz dziewczęta w sztafecie 4x50m stylem dowolnym w składzie Gazda Laura, Moj Karolina, Pieloch Oliwia i Ogórek Zofia.
Gratulacje należą się wszystkich startującym uczniom za pracę jaką włożyli w przygotowania do zawodów w tym niełatwym czasie, szczególnie za rekordy życiowe oraz brak przewinień technicznych, które skutkowałyby dyskwalifikacją.

Po pierwszej rundzie zawodów zajmujemy 4 miejsce na 24 sklasyfikowane kluby. Trzymamy kciuki, aby kolejne zmagania podczas kolejnych rund (14 kwietnia i 21 maja) przyniosły nam jeszcze więcej powodów do radości oraz kto wie, może miejsce na podium w klasyfikacji końcowej całego cyklu Ligi.

Zobacz również: