Jubileuszowa Edycja Pucharu Silesii

Zakończyły się trzydniowe, trwające od piątku 07-02-2020 roku, zmagania na największej imprezie w województwie śląskim Pucharze SILESIA, rokrocznie organizowanej na Katowickim AWF. Była to X Jubileuszowa edycja tych zawodów, na starcie której stanęło ponad 600 zawodników z klubów z całej Polski, byli również zawodnicy z Czech. Rywalizacja toczyła się zarówno w kategoriach wiekowych, jak i OPEN. Rozgrywane były eliminacje, w których zawodnicy byli nagradzani dyplomami oraz medalami w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także kategorii łącznej, a także finały, w których udział brało 6 najlepszych zawodników w danej konkurencji w kategorii OPEN.

Nasz Klub reprezentowało 20 zawodników z roczników 2008, 2007, 2006 oraz 2005.

W kategorii 13-14 lat nasi zawodnicy zdobyli 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej, natomiast w kategorii 15-16 lat – 8 medali: 6 złotych i 2 brązowe co dało zwycięstwo w tej klasyfikacji.Najwięcej medali – 9, zdobyła Kinga Kempa (2005) – 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy.

W eliminacjach czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium w konkurencjach 50 m. i 100 m. stylem grzbietowym, 50 m. stylem motylkowym oraz 100 m. stylem zmiennym w swojej kategorii wiekowej 15-16 lat. Za starty w eliminacjach Kinga zdobyła także medale w kategorii OPEN: złoty na 100 m. stylem zmiennym, srebrny w konkurencji 50 m. stylem grzbietowym oraz brązowy na 50 m. stylem motylkowym.

Uzyskane wyniki z eliminacji dały Kindze awans do czterech finałów, gdzie dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium na 50 m. stylem grzbietowym oraz 50 m. stylem motylkowym, w finale na 100 m stylem grzbietowym zajęła ostatecznie 4 miejsce , natomiast na 100 m. stylem zmiennym 5 miejsce. Warto dodać, że Kinga kilkukrotnie uzyskała czas lepszy od rekordu „Pucharu Silesia”.

W kategorii 15-16 lat medale zdobyły również:
Idzikowska Iga (2005) – 2 złote medale na dystansach 50 i 100 m. stylem klasycznym. Iga uzyskała również awans do finałów na obydwu dystansach, gdzie ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu,
Smiczek Julia (2005) – brązowy medal w konkurencji 400 m. stylem dowolnym Tuszyńska Matylda (2005) – brązowy medal na 100 m. stylem grzbietowymBardzo dobrze spisali się również zawodnicy z rocznika 2006 którzy zdobyli złoty medal w sztafecie mieszanej 8×50 m. stylem dowolnym w składzie: Nikiel Natalia, Warwas Grzegorz, Purchałka Amelia, Juraś Marcin, Pilecka Zuzanna, Juraś Mateusz, Szpoton Natalia, Porwik Kacper i po raz kolejny udowodnili, że jako drużyna są ogromnie mocni.

Indywidualnie w kategorii 13-14 lat medale zdobyli:
Dziurski Przemysław – złoty medal na 100 m. stylem grzbietowym.
Pilecka Zuzanna – srebrny na 100 m. stylem klasycznym.
Porwik Kacper – srebrny medal na 400 m. stylem dowolnym oraz brązowy na 100 m. stylem klasycznym.
Purchałka Amelia – brązowy na 400 m. stylem dowolnym.
Gratulacje należą się zawodnikom i ich trenerom: Małgorzacie Myrcik, Sławomirowi Pąchalskiemu, Grażynie Błaszczak, Mateuszowi Toście, Mateuszowi Niegotowi.

Zobacz również: