No i poszli sobie…

26 czerwca trenerzy lekkiej atletyki wraz z wychowawczynią Joanną Aleksander-Rolą pożegnali wyjątkową klasę 8 b o profilu lekkoatletycznym.

Na czym polegała ta wyjątkowość – w uzyskiwaniu świetnych wyników zarówno w nauce, jak i sporcie. Liczba finałów wojewódzkich, w których wzięła udział klasa, a zwłaszcza dziewczęta, jest trudna do zliczenia. Od drugiej do ósmej klasy uczniowie byli obecni w reprezentacji szkoły w różnych konkurencjach sportowych zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Wyjątkowe osiągnięcia uzyskały dziewczęta w szóstej klasie, startując w ośmiu finałach wojewódzkich, biorąc tym samym główny udział w sukcesie szkoły, jakim było zajęcie pierwszego miejsca w rywalizacji o Puchar Kuratora Oświaty.

Wisienką na torcie była nagroda sportowca roku dla Nicoli Poliwody.

W ósmej klasie też było sporo planów, ambicji sportowych… Niestety nie udało się ich zrealizować ze względu na sytuację pandemiczną.

Na szczęście udało się pożegnać naszych sportowców, wręczając najlepszym statuetki oraz nagody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Szkoły oraz Radę Rodziców, za co trenerzy LA serdecznie dziękują.

Na szczęście z wieloma uczniami nie żegnamy się, tylko mówimy do zobaczenia, gdyż wielu planuje kontynuować trening sportowy.

Zobacz również: