PROJEKT „Gramy w Ręczną”

„Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas I-IV.

Głównym celem akcji jest organizacja zajęć piłki ręcznej w szkołach podstawowych, które zgłoszą się do programu. Zajęcia prowadzone będą w systemie pozalekcyjnym w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Program „Gramy w Ręczną” wzbogacony został o pakiet sprzętu sportowego dla szkół, a każdy uczestniczący w „Gramy w Ręczną” nauczyciel wyposażony został w materiały dydaktyczne. W szkołach gdzie będzie organizowany program „Gramy w Ręczną” w ramach dodatkowej atrakcji zostanie zorganizowany turniejowy festyn: „Weekend z Piłką Ręczną”.

Nieformalnym liderem projektu mianowana została maskotka EURO 2016, znana jako popularna „Łapka”. „Łapka” będzie uczestnikiem wybranych zajęć w ramach programu „Gramy w Ręczną” w szkołach podstawowych.

Również w naszej szkole program ten jest realizowany. Zajęcia, które prowadzi Łukasz Gansiniec, odbywają się w czwartki o godz. 16.30. Przeznaczone są dla dzieci z klas drugich i trzecich.

Zobacz również: