Sukces w Mistrzostwach Świata w Aerobiku i Fitness

Ogromny sukces odniosła uczennica naszej szkoły, Róża Kardyka z klasy 8 c podczas występu na Mistrzostwach Świata w fittnes i aerobiku sportowym.

Na odbywających się w październiku 2019 zawodach World Championships w Holandii   w miejscowości Leiden, Róża wspólnie z koleżankami z reprezentacji Polski zajęła 6 miejsce w konkurencji Cadet Trio.

Po preeliminacjach i półfinale dziewczęta awansowały do ścisłego finału, pokonując zawodniczki z Belgii i Francji. W decydującej rozgrywce finałowej nasze trio zajęło wysoką, 6 lokatę.

Przepustką do Mistrzostw Świata były zorganizowane w maju w Krakowie Mistrzostwa Europy w aerobiku sportowym, na których Chorzowianka zameldowała się na 5 miejscu.  W zawodach wystartowało blisko 500 uczestników, podzielonych na trzy grupy wiekowe. Chorzowiance udało się wraz z dwoma koleżankami zająć 5 miejsce w kategorii Cadet Trio.

Wynik ten, to ogromny sukces, który dał możliwość Róży Kardyce udziału w Mistrzostwach Świata.13- letnia Róża Kardyka doskonali swoje umiejętności na co dzień w Studio OK Aerobik Sportowy, pod okiem trenerki Katarzyny Ostrowskiej. Sukces jaki osiągnęła w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata nie jest dziełem przypadku. To efekt wieloletniej, ciężkiej pracy treningowej, wymagającej wielu wyrzeczeń od najmłodszych lat. Gimnastykę artystyczną zaczęła Róża trenować w wieku 5 lat. Kończąc przygodę  z gimnastyką artystyczną uzyskała II klasę sportową.

Nadal ćwiczy gimnastykę artystyczną rekreacyjnie i staruje w zawodach międzynarodowych i krajowych zajmując miejsca na podium. Mając 11 lat zaczęła trenować również aerobik sportowy. W kraju jest Mistrzynią Polski w kategorii Trio Cadet.

Zobacz również: