Szkoła Podstawowa nr 5 Najlepsza w Województwie

Katowice były gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020 i podsumowania wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół za rok 2018/2019.
Uroczystość odbyła się 29 października w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”. Gośćmi honorowymi byli m.in.: wicekurator Dariusz Domański, zastępca prezydenta Katowic Waldemar Bojarun, prezes Śląskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz i prezes Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w Wojewódkim Współzawodnictwie w kategorii Igrzysk Dzieci o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2018/2019 zdobyli pierwsze miejsce, w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej – drugie miejsce.

Należy podkreślić, że ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim uczniom ofiarnie walczącym w różnych konkurencjach sportowych a także ich trenerom i wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego.

Podczas spotkania wyróżniono najlepsze szkoły, kluby, nauczycieli i trenerów.

Zobacz również: