Pływanie

W klasach 4-8 prowadzimy szkolenie sportowe w zakresie pływania na szkolnym basenie. Poprzez doskonalenie umiejętności pływania wśród uczniów klas pływackich stawiamy na wszechstronny rozwój dziecka, prawidłową postawę ciała oraz kreowanie sportowego ducha. Nauczamy sportowych technik pływania, zasad i przepisów pływania i rywalizacji w duchu zasad Fair Play. Ponadto rozwijamy umiejętności ruchowe zarówno poprzez zajęcia basenowe jak również poprzez zajęcia na lądzie. Uczniowie klas pływackich przygotowywani są do rywalizacji w zawodach szkolnych i klubowych takich jak: Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej, Mistrzostwa Chorzowa w pływaniu, Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwa Śląska oraz Liga Klubów Śląskich. W historii Szkoły nasi absolwenci wielokrotnie stawali na podium powyższych zawodów jak również imprez międzynarodowych na najwyższym szczeblu.

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka to zróżnicowany zestaw dyscyplin sportowych, które obejmują biegi, skoki, rzuty i wiele innych konkurencji. Ta forma sportu ma wiele zalet zarówno dla indywidualnych zawodników jak i społeczeństwa jako całości. Lekkoatletyka jest doskonałym sposobem na poprawę ogólnego zdrowia fizycznego. Działa korzystnie na serce, układ krążenia, układ oddechowy i układ mięśniowo-szkieletowy.

Regularne treningi w lekkoatletyce mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego ciała i zapobieganiu wielu chorobom.

Lekkoatletyka rozwija różnorodne umiejętności fizyczne, takie jak siła, wytrzymałość, szybkość, zwinność i koordynacja ruchowa. Dzięki temu można poprawić ogólną sprawność fizyczną. Jeśli chcesz być zachować zdrowie i sprawność fizyczną zostań uczniem klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym. Zapewnimy Ci 6 godzin treningu pod okiem wyspecjalizowanej kadry trenerskiej.

Piłka ręczna

Piłka ręczna jest jedną z najbardziej atrakcyjnych form ruchu. Składają się na nią: bieg, skok, oraz rzut.
 Dzięki temu jest dyscypliną prostą do opanowania jak również bardzo atrakcyjną do oglądania.
Piękne akcję, szybkie tempo oraz mnóstwo bramek powodują, że każdy kto raz zagra w piłkę ręczną chce do niej wracać.
W szkole funkcjonuje klasa sportowa o profilu piłki ręcznej chłopców.
 Dzieci od czwartej klasy trenują w ramach swojego planu lekcyjnego, na który składa się sześć godzin treningu sportowego oraz cztery godziny wychowania fizycznego.
 Uczniowie klasy sportowej o profilu piłki ręcznej uczestniczą również w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Śląski Związek Piłki Ręcznej. Uczniowie naszej szkoły  regularnie są powoływani do kadry Śląska oraz młodzieżowej kadry Polski.
Absolwenci szkoły mają możliwość kontynuacji treningu również w szkole średniej.
Po zakończeniu cyklu szkoleniowego zawodnicy cyklicznie zasilają kluby seniorskie na każdym szczeblu rozgrywkowym w całej Polsce.