Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego bierze udział w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości i otrzymała już wsparcie finansowe.

Celem inicjatywy jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Dotychczas szkoła wyposażyła pracownię techniki w nowe stoliki, szafy do przechowywania narzędzi, wiertarko-wkrętarkę, pojemniki warsztatowe. Zakupione sprzęty będą wykorzystywane przede wszystkim podczas lekcji techniki, ale mogą również służyć do realizacji projektów np. z fizyki.

Zakupiono również mikrofon nagłowny oraz oświetlenie przenośne, które można będzie wykorzystywać do realizacji różnych projektów (m.in. artystycznych) na wielu przedmiotach i zajęciach pozalekcyjnych.