Projekty, programy i cykle prowadzone w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023

Monika Biedrzycka

• „Różne odcienie przyjaźni”
    Cel główny: Uświadomienie wartości przyjaźni w życiu człowieka oraz kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych osób.
  • „Zadania dla sprawnej rączki i łamigłówki dla mądrej główki”
    Cel główny: Rozwijanie procesów orientacyjno-poznawczych, doskonalenie percepcji wzrokowej, percepcji słuchowej, koordynacji wzrokowo- ruchowej, motoryki małej, koncentracji uwagi oraz pamięci.

Aneta Kolarska

• „Co chowa się w głębinach”
    Cel główny: poszerzenie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań na temat zwierząt morskich.
  • Ogólnopolski projekt „Świetliczaki na tropie … Kolorów Świata”
    Cel główny: Wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą oraz rozwijanie zdolności manualnych ucznia.

Patrycja Królicka

• „Podróże przez kontynenty”
    Cel główny: Poszerzenie wiedzy dotyczącej życia dzieci w różnych zakątkach świata
  • „Ciekawi świata”
    Cel główny: Rozwijanie zainteresowań.

Marta Lachowska

• „Zaczarowane rączki”
    Cel główny: Rozwijanie zdolność manualnych dzieci.
  • „W kolorowym świecie zabaw”
    Cel główny : Rozwijanie zdolność układania zabaw i gier zespołowych oraz respektowaniu wspólnie ustalonych reguł, które tym zabawom towarzyszą.

Anna Rybczyńska

• ,,Zdrowie na talerzu”
    Cel główny: Uczeń gromadzi wiedze z zakresu zdrowego odżywiania i wykorzystuje ją w codziennym życiu.

Laura Sikora-Niszczuk

• „Sport uprawiamy i o zdrowe posiłki dbamy”
    Cel główny: Rozbudzenie u dziecka potrzeby aktywności fizycznej i dbałości o własne zdrowie i ciało.
  • „Szanujmy się – parę słów o tolerancji”
    Cel główny: Kształtowanie u dziecka odpowiednich zasad moralnych.

Beata Torc

• Kącik doświadczalno-przyrodniczy
    Cel główny: Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności  i aktywności poznawczej, oraz kształtowanie postaw proekologicznych.
  • Teatrałki i plastyka
    Cel główny: Rozbudzanie zainteresowań teatralnych uczniów, oraz  kształtowanie wrażliwości emocjonalnej i estetycznej, koncentracji oraz wyobraźni.
  • Ogólnopolski projekt „Świetliczaki na tropie … Kolorów Świata”

Rita Witek-Kulawik

• ,,Bajki i niebajki”
    Cel główny:  Wspomaganie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego dzieci
  • „Bezpiecznie i zdrowo”
    Cel główny: Kształcenie u dzieci świadomości współodpowiedzialności za zdrowie.