Projekty i cykle prowadzone w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024

Monika Biedrzycka

• Cykl: „Zadania dla sprawnej rączki i łamigłówki dla mądrej główki”
    Cel główny: Rozwijanie procesów orientacyjno-poznawczych, doskonalenie motoryki małej
    oraz koncentracji uwagi.
  • Cykl: „Śladami małych podróżników- podróże dookoła świata”
    Cel główny: Poznanie różnorodności poszczególnych kontynentów oraz rozbudzanie zainteresowań podróżami.

Dorota Dudała

• Cykl: ,, Wesoły kalendarz- na podstawie świąt typowych i nietypowych”
    Cel główny: Uatrakcyjnienie uczniom spędzania czasu wolnego oraz integracja grupy.
  • Cykl : ,, W krainie wartości”
    Cel główny: Kształtowanie systemu wartości poprzez umiejętność rozpoznawania i nazywania wartości w życiu każdego człowieka. Uzmysłowienie uczniom jak ważne są wartości w życiu każdego człowieka oraz wzmacnianie postaw akceptowanych społecznie.

Justyna Hyla

• Cykl „Dzieci potrzebują ciszy”
    Cel główny: Rozładowanie napięcia emocjonalnego, odprężenie, rozluźnienie ciała.
  • Cykl „Być jak van Gogh”
    Cel główny: Obcowanie z szeroko pojętą sztuką oraz wyrabianie wrażliwości estetycznej.
  • Cykl „Lubię siebie”
    Cel główny: Budowanie poczucia własnej wartości.

Marta Lachowska

• Cykl „Zaczarowane rączki”.
    Cel główny: Rozwijanie zdolności manualnych dzieci.
  • Cykl „W świecie wielkich gadów-Dinozaury.”
    Cel główny: Rozbudzanie zainteresowań dzieci i wzbogacanie ich wiadomości z zakresu prehistorii.

Aneta Kolarska

• Cykl: „Nasze zdrowie”
    Cel główny: Propagowanie zdrowego stylu życia.
  • Cykl: „W świecie zwierząt”
    Cel główny: Poszerzenie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań na temat zwierząt.
  • Ogólnopolski projekt „Świetliczaki na tropie … Przysłów”
    Cel główny: Wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą oraz rozwijanie zdolności manualnych ucznia.

Patrycja Królicka

• Cykl „Bajki – pomagajki”
    Cel główny: Rozbudzanie u dzieci umiejętności rozpoznawania i wyrażania uczuć własnych i cudzych.
  • Cykl „W zgodzie z naturą”
    Cel główny: Promowanie dbania o własne zdrowie i środowisko.

Natalia Nowak

• Cykl zajęć „Z kulturą za pan brat”
    Cel główny: Kształtowanie u dzieci postaw oraz zachowań zgodnych z ogólnie przyjętymi normami społecznymi.
  • Projekt edukacyjny „Maluchy w wielkim świecie -śladami młodych zwierząt”
    Cel główny: Poszerzanie wiedzy dzieci o otaczającym świecie oraz rozwijanie zainteresowań.

Anna Rybczyńska

• ,,Zdrowie na talerzu”
    Cel główny: Uczeń gromadzi wiedze z zakresu zdrowego odżywiania i wykorzystuje ją w codziennym życiu.