Drugie miejsce naszych szachistów!

Reprezentacja szkoły z bardzo dobrej strony pokazała się w Szachowej Lidze Szkół Chorzowa. We wtorkowych zawodach wystawiliśmy dwie drużyny.

W kategorii klas I-IV reprezentowali nas, debiutujący w zawodach tak dużej rangi, Michał Gronowski, Kacper Banaś oraz Szymon Gronowski. Zawodnicy ambitnie walczyli o jak najlepszą pozycję i ostatecznie zajęli 7. miejsce. Do podium zabrakło zaledwie 1,5 punktu! Pozycja w środku stawki jest świetnym wynikiem.

Z jeszcze lepszej strony pokazali się reprezentujący nas uczniowie w rywalizacji klas V-VIII. Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła świetne 2. miejsce! Przed ostatnią rundą zajmowaliśmy 4. miejsce, udało się awansować o dwie pozycje. Do wygranej zabrakło nam zaledwie 0,5 punktu! Szkołę reprezentowali: Michał Machnik, Łukasz Misztal oraz Artur Molen. Dodatkowo Michał Machnik wśród uczniów klas V-VIII okazał się najlepszy na swojej szachownicy. Michał, jako mistrz szkoły, był kapitanem naszej drużyny!

Gratulujemy!

Zobacz również: