Międzynarodowe Zawody Pływackie

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, szkoła powraca do tradycji organizacji jesiennych zawodów pływackich z udziałem zespołów z różnych państw europejskich.

W tym roku w dniach 28-30 listopada będziemy przyjmować uczniów szkół podstawowych z Iserlohn (Niemcy), ze Zlina (Czechy) i Tarnopola – Ukraina. Inicjatorem imprezy jest Urząd Miasta Chorzów w ramach współpracy z miastami partnerskimi.

Goście zwiedzą miasto, wezmą udział w prezentacjach organizowanych przez Planetarium Śląskie, przeżyją magiczne chwile w Ogrodzie Świateł.
29 listopada na basenie naszej szkoły odbędą się zawody pływackie. Uczniowie klas 1-3, bedą pokonywać dystans 25 m stylem grzbietowym i kraulem, pływacy klas 4-6 pokażą sie na dystansie 50 m.

Charakter międzynarodowy imprezy podkreślą zawodnicy klas 7-8, którzy będą rywalizować z gośćmi z zagranicy na dystansie 100 m.

Uczniowie mają okazję poznać się, zintegrowac, poszerzyc znajomość języków obcych oraz wspólnie spędzać wolny czas.