Pływacy na Mistrzostwach Polski

W czasie wakacji nasi pływacy nie próżnują, lecz biorą udział w zgrupowaniach i zawodach.

W dniach 6-8 lipca na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich.

W zawodach brały udział dwie zawodniczki z klasy 8 a Weronika Rączka i Lena Bednarek. Weronika pięciokrotnie pływała w finałach, była dziewiąta na 200 m stylem grzbietowym, pobijając rekord życiowy o 4 sekundy. Bardzo dobrze zaprezentowała się na dystansach 50 m stylem dowolnym i grzbietowym, 200 m stylem zmiennym oraz 100 m stylem grzbietowym, w każdym starcie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Lena pływała w finale konkurencji 200 m stylem dowolny. Zawodniczka potwierdziła, że jest czołową kraulistką w Polsce.

To był ostatni start zawodniczek w barwach szkoły i z trenerką Małgorzatą Myrcik, ponieważ będą kontynuować naukę w Szkołach Mistrzostwa Sportowego.

Dziękujemy dziewczynom za piękne starty, godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.